Connect with us

ΕΣΚΑΝΑ

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Συνεχίζει το νικηφόρο σερί ο ΔΑΣ Δραπετσώνας, τον…«χαβά» του ο Ίκαρος Καλλιθέας

Ο ΔΑΣ Δραπετσώνας πέρασε και από τον Άγιο Δημήτριο, ενώ ο Ίκαρος Καλλιθέας διέλυσε τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης και παρέμεινε αήττητος!

Δημοσιεύτηκε

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΠΕΡΑΜΑ 58-64

Διαιτητές : Kιουλάφας , Ασλανίδης , Πέππας

Δεκάλεπτα : 16-12, 29-29, 44-51, 58-64

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας Κωνσταντώνης):  Παπάζογλου 10, Καραγιώργης 9, Ιμαριάγκμπε , Λάμπρου2 , Παπαζαφειρόπουλος 12, Τσιμπούκης 6(2), Μαυρομανωλάκης 14(4), Καραγιάννης 5(1)

ΠΕΡΑΜΑ (Ρουμπελάκης, Πασαγιάννης): Θωμάς 4, παρασκευόπουλος 12, Γούρνας 12, Γρύλλης 4 , Ντακούλιας 16(3), Δαουτάκος 2, Τράμπαρης 13(2) Σταθόπουλος , Κατσικάδης , Πετράκης 1

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. 73-41

Διαιτητές : Αντωνέλλου , Γεωργόπουλος , Σίμα

Δεκάλεπτα : 17-09, 36-22, 55-33, 73-42

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος , Κεφαλίδης): Γεωργιάδης 10(1) , Τσιμπίδης 11(1) , Ιωακειμίδης 6 , Τσιγγενόπουλος 4, Σταυρόπουλος 5(1) , Μούτσα 7(1) , Παπαφωτίου , Βλασσόπουλος 12(2) , Τζαγγαράκης 8 , Βαμβακούσης Περσίδης 10(1)  , Μπάμπε

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Τσιτσόπουλος , Χότζα) Πατουλίδης 3(1) , Κολοβέρος 6(1) , Χόρτσας , Καρούτας 5(1) ,Μακρυνιώτης 2, Γιαννακόδημος , Μανωλάκος 3(1) , Αντωνούτσος 16(2) , Μοροχλιάδης , Πουλιάνος, Ντεφούδης 4, Υμερι 3

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 63-65
Διαιτητές : Κονταράτος , Καλαρέμας, Πρισιμιτζάκης

Δεκάλεπτα : 16-26, 28-36, 41-54, 63-65

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (   Μεϊμάρογλου): Γεωργόπουλος 7(2) , Τσίλαγας 11(1) , Γκιουρτζίδης 2, Ιορδάνου 5, Κατσούλης 16(1) , Βούτας 14, Τσίκας 4, Τσιούτσιας , Κατσαρέας , Τσακίρης 2, Τίλη, Σολούκος 2ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς): Σαγρής , Καλής 20(1) , Αρμανίδης 8 , Λύτρας 7(1) , Καρλάφτης , Πεζιρκιανίδης 4, Καμπούρης 7, Λουτριώτης 2, Τσελέκος 9, Μουρκογιάννης , Καρελλάς 8, Κατσίπης


ΕΥΡΥΑΛΗ – ΤΑΤΑΥΛΑ 84-76

Διαιτητές : Αναστασίου , Κηπώσης , Χρόνης

Δεκάλεπτα : 20-13, 55-26, 67-53, 84-76

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. (Σιγλέτος , Κακκαβάς): Τσακναρίδης 9, Δορκοφίκης 3(1) , Ψυχογιός 5(1) Εμμανουηλίδης 5(1), Αγγελίδης 2, Μαλτέζος 12, Βαθρακοκοίλης 32(5), Γεωργουσόπουλος 13(3) Παπαδόπουλος , Φιλιππας Ν. , Μπατής 3(1)
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης, Μαστρογιάννης): Θεοχάρης 4, Λουλούδης 2, Βεληζιώτης 15, Θαλασσσινός , Μπίρμπας 11, Κόκκινος 8 , Καλούδης , Λάβαρης 8 , Χασάπης 7(1) , Χουλιάρας 7(1) , Μελισσουργός 14(3) 

ΠΟΡΦΥΡΑΣ – ΠΟΛΙΣ 96-44
Διαιτητές : Μπιτέρνας , Πλατέλα , Καψαρίδης

Δεκάλεπτα : 24-15, 44-26, 67-34, 96-44

ΠΟΡΦΥΡΑΣ ( Λειβάδης) : Οικονόμου 6(2) , Θεολογίτης 3, Γουρδομιχάλης 6 , Γιαννόπουλος 13(3) , Λοϊζίδης 9(1) , Φωτόπουλος 14, Λεκάκης 12(4), Κωνσταντίνου 1, Χατζηδημητρίου 4, Λιαδής 16 , Συμεωνίδης 8 , Παπαργυρόπουλος 4

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Θάνος , Νίκας): Μπογδανίδης 12(2), Καβελλάρης Ηλ. 4(1) , Σέττος 13(2) , Λαμπρόπουλος , Σαράκης 2, Κοκονέζης 3, Δήμου 2, Χατζημιχάλης 2, Καβελλάρης Ι. , Αρκουμάνης 6 

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 71-49 

Διαιτητές : Καραβίτης, Δελαγραμμάτικας, Μπερέτσος

Δεκάλεπτα : 17-14 , 29-30 , 50-37 , 71-49 

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ( Σίμος, Δολιανίδης ): Παυλιάς 6(2), Δέλλιος 9(1), Ντόσκορης 6, Γεράνιος 5, Γιαμπάνης  6, Κατσούρης 13(2), Νικολαϊδης 6(1), Ζενέλι 6, Κιούσης 7(1), Κρεμαστούλης 5(1), Κολοφώτης 2, Κατσογιάννης .
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. ( Κάσσης, Ρίμπας ): Συριανός 4(1), Φωστέρης 6, Μουζάκης 9, Φωσσές, Δούβος  7(1), Ακρίβος 5(1), Κουκουβάκης 1, Άμερσον 4, Γιαννακόπουλος, Μαρόπουλος 5, Χάϊδος 8(1), Τσιγκάκος .

Διαβάστε περισσότερα...
Πατήστε για σχόλιο

Αφήστε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΕΣΚΑΝΑ

«Λουκέτο» και σε Β’-Γ’ ΕΣΚΑΝΑ

Αναβάλλονται για προληπτικούς λόγους οι αγώνες Β΄ και Γ΄ ανδρών αύριο Πέμπτη 12 Μαρτίου 2020 και Παρασκευή 13 Μαρτίου 2020.

Δημοσιεύτηκε

Β΄ΑΝΔΡΩΝ 

12/03/20 20.00 ΚΛ ΝΕΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
12/03/20 21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ
12/03/20 21.30 1ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΔΑΣΚΑΛ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ
12/03/20 21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ
12/03/20 19.45 ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
12/03/20 21.30 ΚΛ ΝΕΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
12/03/20 20.00 ΚΛ ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑΣ ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ

Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ 

13/03/20 22.00 ΚΛ ΝΕΟ ΒΑΡΗΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ
13/03/20 20.00 ΚΛ ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΑΟ ΑΕ ΡΕΝΤΗ
13/03/20 22.00 ΚΛ ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ
13/03/20 21.15 ΚΛ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ
13/03/20 21.15 ΚΛ ΑΙΘΟΥΣΑ 6 ΣΕΦ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ»
13/03/20 20.30 ΚΛ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY
13/03/20 22.00 2ο ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΠΑΛΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ ΑΟ

Διαβάστε περισσότερα...

ΕΣΚΑΝΑ

Αναβάλλονται τα πρωταθλήματα υποδομών της ΕΣΚΑΝΑ

Ανακοίνωση εξέδωσε η ΕΣΚΑΝΑ σχετικά με τα πρωταθλήματα υποδομών.

Δημοσιεύτηκε

Έπειτα από τις τελευταίες εξελίξεις για τα μέτρα πρόληψης με σκοπό τον περιορισμό της μετάδοσης του κορδονιού η ΕΣΚΑΝΑ αποφάσισε την αναβολή όλων των τουρνουά υποδομών από Τετάρτη 11 Μαρτίου έως και Τετάρτη 25 Μαρτίου.

Μετά το πέρας της προκαθορισμένης ημερομηνίας θα υπάρξει νέα ανακοίνωση για τη διεξαγωγή του τουρνουά και των προπονήσεων των υποδομών.

Σχετικά με την διεξαγωγή όλων των πρωταθλημάτων της Ένωσης ισχύει η προηγούμενη ανακοίνωση μέχρι νεωτέρας ενημερώσεως και απόφασης από τα αρμόδια Υπουργεία.

Διαβάστε περισσότερα...

ΕΣΚΑΝΑ

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Δύσκολα τον Αστέρα ο Ίκαρος, «πύρρειος» νίκη η Δραπετσώνα

Κεκλεισμένων των θυρών πραγματοποιήθηκε η 19η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΝΑ, μετά από απόφαση της κυβέρνησης αναφορικά με τον κορωνοϊό.

Δημοσιεύτηκε

Το αήττητο του Ικάρου Καλλιθέας δεν σταμάτησε παρά την «κρυάδα» που πήρε με τον μαχητικό Αστέρα, αφού στο 30′ βρέθηκε να χάνει μέχρι και 12 πόντους (41-53).

Η Ελευθερία Μοσχάτου κέρδισε εκτός τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου με 64-54, ενώ ο Πορφύρας παραμένει στην τρίτη θέση, κερδίζοντας με 93-65 τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης.

Το Πέραμα σημείωσε μια πολύ μεγάλη νίκη, επικρατώντας της Ευρυάλης με 72-56, βάζοντας πλώρη για την πεντάδα. Ζωτικής σημασίας νίκη και για την Δραπετσώνα που κέρδισε την ΑΕ Καλλιθέας με 81-78, κάνοντας ένα αποφασιστικό βήμα για την παραμονή.

19η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :      

ΠΟΡΦΥΡΑΣ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 93-65
ΕΥΡΥΑΛΗ –  ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  56-72
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 72-68
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 78-81
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 54-64
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ –  ΤΑΤΑΥΛΑ 58-72
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 73-56

Τα φύλλα αγώνα :

EYΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. –ΠΕΡΑΜΑ 56-72
Διαιτητές : Γεράνιος , Αυγερινός , Μέλης
Δεκάλεπτα : 13-16, 26-34, 41-51, 56-72
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. (Σιγλέτος , Κακαβάς) : Τσακναρίδης 7, Δορκοφίκης 6(1) , Ψυχογιός 3(1) , Εμμανουηλίδης 7(1) , Αγγελίδης 3, Μαλτέζος 8 , Βαθρακοκοίλης 17(2) , Γεωργουσόπουλος , Μπούτος 5(1) , Μπατής
ΠΕΡΑΜΑ (Ρουμπελάκης, Πασαγιάνννης) : Θωμάς 11(1) , Τασιόπουλος 15, Βουρνάς , Γρύλλης 10(1) , Ιωάννου 12, Ντακούλιας 7(1) , Τράμπαρης 17(3) , Κατσικάδης, Σταθόπουλος , Παρασκευόπουλος, Πετράκης , Δαουτάκος

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 78-81
Διαιτητές : Κονταράτος , Μπιτέρνας, Βαίτσης
Δεκάλεπτα : 21-20, 38-37 , 55-64, 78-81
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας, Κωνσταντώνης) : Παπάζουγλου 4, Ιμαριάγκμπε 11, Παπακωνσταντίνου , Λάμπρου 4, Λαζαρίδης 13, Δανατζής 13(2) , Παπαζαφειρόπουλος 14(2) , Τσιμπούκης 8(2) , Μπαυρομανωλάκης 3(1) , Καραγιάννης 8
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς) : Σαγρής 4, Αρμανίδης 18(3) , Λύτρας , Καλής 20, Πεζιρκιανίδης 11, Καμπούρης 4, Λουτριώτης 8(1), Τσελέκος 8 , Καρελλάς 8(1)

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 72-68
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Πλατέλα , Νάκος
Δεκάλεπτα : 22-14, 33-33, 41-53, 72-68
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος , Κεφαλίδης) : Γεωργιάδης 17(1) , Τσιμπίδης 7, Ιωακειμίδης 4, Τσιγγενόπουλος 12(1) , Λαμπρόπουλος 16, Μούτσα 1, Παπαφωτίου 1, Βλασσόπουλος 13, Τζαγγαράκης , Περσίδης 1
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης , Ρίμπας) : Συριανός 6(2) , Φωστέρης 9(2), Μουζάκης 12(1) , Φωσσές 2, Δούβος 13(1) , Ακρίβος 14(2) , Κουκουβάκης , Νοίδης , Μαρόπουλος 7, Μπακλαβάς 5(1)

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. –ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 54-64
Διαιτητές : Καραβίτης , Πρισιμιτζάκης , Ερμίδης
Δεκάλεπτα : 17-12, 31-31, 38-47, 54-64
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Αλεξανδρόπουλος , Τερκεσίδης): Γεωργόπουλος 2, Τσίλαγας 10, Γκιουρτζίδης 18(4), Ιορδάνου 7(1) , Βούτας 2, Κατσαρέας 2, Τσακίρης 6(2) , Σολούκος 7(1) , Τσίκας , Παπαδάκης , Τίλη , Τσιούτσιας
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Σίμος, Δολιανίτης): Μαρκουίζος 18, Δέλιος 3(1) , Ντόσκορης 7(1) , Γιαμπάνης 7(1) , Κατσούρης 15(2) , Νικολαίδης 6, Κιούσης 6(2) , Κατσόγιαννης 2, Γεράνιος , Ζενέλι , Κολοφώτης , Παλουκάκος

ΠΟΡΦΥΡΑΣ -ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. 93-65
Διαιτητές : Ανδρεόπουλος , Αντωνέλλου Γερουλάνος 
Δεκάλεπτα : 31-17, 47-35, 68-55, 93-65
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ( Λειβάδης): Θεολογίτης 11(3) , Γουρδομιχάλης 8 , Γιαννόπουλος 10(2) , Φωτόπουλος 13, Λεκάκης 22(3) , Κωνσταντίνου 1, Χατζηδημητρίου 4, Λιαδής 2, Συμεωνίδης 6 , Παπαργυρόπουλος 16(1) 
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. (Τσιτσόπουλος , Χότζα): Πατουλίδης 2, Κολοβέρος , Χόρτσας , Αρμάος , Καρούτας 9(1), Μακρυνιώτης 2, Γιαννακόδημος 18(1) , Μανωλάκος 3(1) , Αντωνούτσος 30(5), Πουλιανός 3 , Υμέρι 

ΤΡΑΧΩΝΕΣ –ΤΑΤΑΥΛΑ 58-72
Διαιτητές : Τσαχάκης , Χρόνης , Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 12-17,38-37,48-52, 58-72ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Χαριτάτος , Δημητρακόπουλος): Υφαντόπουλος 4, Κούτρας 2, Πλατής 9(1) , Γκίκας , Παπαδημητρακόπουλος 6, Καπέτσης 17(4), Δάνα 20(4), ΡούσσοςΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης, Μακρυγιάννης): Λουλούδης 3(1) , Βεληζιώτης 6(1), Μπίρμπας 15, Κόκκινος 19, Καλούδης 6(2), Λάβαρης 5, Χασάπης 3(1) , Χουλιάρας , Κορωνιός , Θεοχάρης 5, Θαλασσινός 3(1)

περισσότερα σε λίγο…

Διαβάστε περισσότερα...

ΕΣΚΑΝΑ

Α’ ΕΣΚΑΝΑ (18η Αγ.) : Πέρασε και από το Πέραμα ο εκπληκτικός Ίκαρος, νίκη τριάδας ο Πορφύρας

Η έξοδος στο Πέραμα έκρυβε κινδύνους για τον Ίκαρο Καλλιθέας, ο οποίος ωστόσο δεν έκανε ούτε εκεί την πρώτη του στάση, επικρατώντας του Ερμή με 66-62, και φτάνοντας στο 18-0.

Δημοσιεύτηκε

Σταθερά στην δεύτερη θέση συνέχισε να βρίσκεται η Ελευθερία Μοσχάτου, η οποία δεν είχε προβλήματα να κερδίσει εκτός έδρας την Δραπετσώνα με 73-51, ενώ σπουδαία νίκη που του δίνει σιγουριά για την τρίτη θέση πήρε ο Πορφύρας, ο οποίος πέρασε από το Βυζαντινό, κερδίζοντας τα Ταταύλα με 81-70.

Η Ευράλη έκανε το χρέος της στο βοηθητικό του ΣΕΦ, επικρατώντας του ουραγού Ίκαρου Νέας Σμύρνης, ενώ στο κόλπο της πρώτης πεντάδας συνεχίζει να παραμένει και η Ηλεκτρούπολη, η οποία κέρδισε στην Αργυρούπολη την Δάφνη Αγίου Δημητρίου. Την δική τους μάχη για την άμεση παραμονή δίνουν τόσο ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου που κέρδισε την ΑΕ Καλλιθέας, όσο και η Ένωση Τραχώνων που πέρασε από την έδρα του Πόλις.

Α΄ΕΣΚΑΝΑ
18η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :    

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  77-71
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ  53-78
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  51-73
ΤΑΤΑΥΛΑ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ 70-81
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΕΥΡΥΑΛΗ 57-73
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 69-60
ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  62-66

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. –ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 77-71
Διαιτητές : Αναστασίου , Χρόνης , Καψαρίδης
Δεκάλεπτα : 17-18, 40-33, 66-51, 77-71
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης , Ρίμπας): Συριανός 8(2), Φωστέρης 15(2) , Μουζάκης 4, Ακρίβοις 6(2) , Δούβος 9, Άμερσον 2, Κουκουβάκης , Νοίδης , Γιαννακόπουλος , Μαρόπουλος 18(1) Χαϊδος 15(3), Τσιγκάκος
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας , Κωνσταντώνης): Καραγεώργης 16, Λάμπρου , Δανασής 10(2), Παπαζαφειρόπουλος 15(2) , Μαυρομανωλάκης 3, Καραγιάννης 12(2), Ιμαριάγκμπε 3 , Παπάζογλου 12

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ –  ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 51-73
Διαιτητές : Κιουλάφας , Μέλης, Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα : 18-21, 22-44, 39-58, 51-73  
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης, Παππάς): Καλής 17(1), Αρμανίδης 7(1) , Λύτρας 4(1) , Καρλάφτης , Μωυσίδης , Πεζιρκιανίδης 11(1) , Καμπούρης 5, Καρελλάς 2, Λουτριώτης 2, Τσελέκος  , κατσίπης 3, Μουρκόγιαννης
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Σίμος , Δολιανίδης): Κολοφώτης 4, Τζιαντζής , Κατσόγιαννης , Δέλλιος 5(1) , Ντόσκορης 3(1) , Γεράνιος 7(1), Γιαμπάνης 14(2) , Κατσούρης 17(4), Νικολαίδης 4, Ζενέλι 8 , Κιούσης 7(1), Κρεμαστούλης 4(1)

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. –ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ 57-73
Διαιτητές : Κονταράτος , Αρφαρά , Πρισιμιτζάκης
Δεκάλεπτα : 21-18, 24-37, 38-56, 57-73
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. (Τσιτσόπουλος , Χότζα): Πατουλίδης 3, Κολοβέρος , Καρούτας 5, Μακρυνιώτης 2, Γιαννακόδημος 11(1) , Μανωλάκος 3, Αντωνούσος 17(1) , Μοροχλιάδης , Πουλιανός , Ντεφούδης 6, Ύμερι 11
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Σιγλέτος , Κακαβάς): Τσακναρίδης 12(1), Πάνος , Δορκοφίκης 2, Ψυχογιός 13(3) , Αγγελίδης , Μαλτέζος 3, Βαθρακοκοίλης 18(1) , Γεωργουσόπουλος 9(1), Παπαδόπουλος 6(1), Φίλιππας 6(1) , Μπατής 4

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΤΡΑΧΩΝΕΣ 53-78
Διαιτητές : Καραβίτης, Αντωνέλου, Γερουλάνος
Δεκάλεπτα : 10-22, 30-45, 39-61,53-78
ΠΟΛΙΣ (Θάνος,Νϊκας) : Μπογδανίδης 6(1), Καβελάρης Ηλίας 6(2),Σέττος 15(1),Λαμπρόπουλος,Αρκουμάνης 9(1),Σαράκης 2, Δήμου, Χατζημιχάλης 4, Καβελάρης Γιάννης 11.
ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Χαριτάτος) : Υφαντόπουλος 8(2), Κούτρας 12, Πλατής 12, Γκίκας, Παπαδημητρακόπουλος 3, Καπέτσης 10(2), Καδδάς 3(1), Δάνα 12(3), Ρούσσος11(1), Καραχάλιος 5, Σάννης, Σκαλούμπακας 2

Διαβάστε περισσότερα...

ΕΣΚΑΝΑ

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Ο Πορφύρας σούταρε με 6% στην τελευταία περίοδο (!)

Η Ηλεκτρούπολη πήρε μια μεγάλη νίκη απέναντι στον Πορφύρα με 51-44 για την 16η αγωνιστική της A’ ΕΣΚΑΝΑ, ωστόσο η επίδοση των Πειραιωτών στο τέταρτο δεκάλεπτο ξεπερνά κάθε φαντασία.

Δημοσιεύτηκε

Το σύνολο του Γιώργου Λειβάδη, προηγούνταν με 42-31 στο τέλος της τρίτης περιόδου και τελικά κατάφερε να χάσει με 51-44.

Ο Πορφύρας μέτρησε μόλις 2 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο, έχοντας 0/4 βολές, 1/10 δίποντα, 0/8 τρίποντα και συνολικά 1/18 σουτ και ποσοστό ευστοχίας ή… αστοχίας καλύτερα, 6%.

Διαβάστε περισσότερα...

ΕΣΚΑΝΑ

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Ο Σέττος έβαλε 49 πόντους και η ομάδα του… έχασε!

Ο Παντελής Σέττος του Πόλις Καλλιθέας πραγματοποίησε μια μυθική εμφάνιση κόντρα στην Ευρυάλη, σκοράροντας 49 πόντους, οι οποίοι δεν ήταν αρκετοί για να αποσοβήσουν την ήττα της ομάδας του.

Δημοσιεύτηκε

Μια εξωπραγματική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Παντελής Σέττος του Πόλις Καλλιθέας, η οποία πρόκειται για μια από τις κορυφαίες επιδόσεις σε ολόκληρη την ΕΣΚΑΝΑ.

Ο γκαρντ του Πόλις στο παιχνίδι με την Ευρυάλη στο κλειστό της Ιφιγενείας, σκόραρε 49 πόντους! Ο πρώην αρχηγός της Κύμης ήταν χάρμα ιδέσθαι σε όλο το ματς, όμως τελικά το μεγάλο του ρεκόρ δεν κατάφερε να αποσοβήσει την ήττα της ομάδας του.

Ο Πόλις Καλλιθέας ηττήθηκε – εν τέλει – από την Ευρυάλη με 81-87 και πλέον βρίσκεται στην 12η θέση, εντός της ζώνης των play-out.

Διαβάστε περισσότερα...

ΕΣΚΑΝΑ

A’ ΕΣΚΑΝΑ: Νίκη στον Άγιο Δημήτριο για τον ΔΑΣ Δραπετσώνας, διατηρεί το αήττητο ο Ίκαρος Καλλιθέας!

Το αήττητο του Ίκαρου Καλλιθέας δεν έσπασε ούτε στο «Βυζαντινό», νέα νίκη και για τον ΔΑΣ Δραπετσώνας!

Δημοσιεύτηκε

Α΄ΕΣΚΑΝΑ
16η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :    

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΣ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 51-44
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 81-87
ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 55-63
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 48-68
ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 72-76
ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ-ΑΕ ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ  

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.  – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 72-76
Διαιτητές : Αναστασίου , Αυγερινός , Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα : 12-19,  32-39, 49-56, 72-76
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜ. (Κάσσης, Ρίμπας) : Συριανός 9(3), Φωστέρης 5(1) , Μουζάκης 10, Φωσσές 6, Δούβος 6 , Ακρίβος 12(2) , Κουκουβάκης 10(2), Νοίδης , Γιαννακόπουλος , Μαρόπουλος 12, Χαϊδος 2, Τσιγκάκος  
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς): Σαγρής , Αρμανίδης 21(4), Λύτρας 6(1) , Καρλάφτης , Καλλής 13, Πεζιρκιανίδης 6 , Καμπούρης 4, Μωυσίδης , Λουτριώτης 16(3), Τσελέκος 6(1), Καρελλάς 4, Κατσίπης

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. 81-87
Διαιτητές : Νικολοπούλου , Τζίμης , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα : 20-23, 35-44, 62-65, 81-87
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ( Θάνος , Νίκας): Μπογδανίδης, Καβελλάρης Ηλ. 2 , Σέττος 49(7) , Δήμου , Λαμπρόπουλος 3(1) , Αρκουμάνης 20(1) , Σαράκης , Χατζημιχάλης 1, Καβελλάρης Ιωαν. 6
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. (Σιγλέτος , Κακαβάς):  Τσακναρίδης 2, Μπατής 2, Ψυχογιός 11(3) , Εμμανουηλίδης 19(2) , Αγγελίδης 4, Μαλτέζος 16 , Βαθρακοκοίλης 19(2), Γεωργουσόπουλος 7(1) , Παπαδόπουλος 4, Φίλιππας 3(1)

Διαβάστε περισσότερα...

ΕΣΚΑΝΑ

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Μεγάλη νίκη της Δραπετσώνας επί του Περάματος,ξαναχτύπησε η Ηλεκτρούπολη!

Εύκολο έργο είχε ο Ίκαρος Καλλιθέας στο τοπικό ντέρμπι που επικράτησε με 88-50 του ΑΣ Καλλιθέας. Μεγάλο διπλό με 85-88 στην παράταση για την Ηλεκτρούπολη επί της Ευρυάλης. Καμία δυσκολία για Ελευθερία Μοσχάτου και Ταταύλα. Δείτε τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής της Α’ ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών.

Δημοσιεύτηκε

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.-ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 82-55

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 85-88 (79-79 κ.δ.)

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΤΑΤΑΥΛΑ 59-72

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 88-50

ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ 69-55

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 77-57

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 77-71

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.  82-55

Διαιτητές : Πηλοίδης , Τσαχάκης , Ασλανίδης

Δεκάλεπτα : 17-13, 36-23, 62-38, 82-55

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης , Ρίμπας ) Συριανός 15(4), Φωστέρης 9(1) , Μουζάκης 2, Φωσσές 8, Δούβος 13(1) , Άμερσον 4, Κουκουβάκης 5(1) , Ακρίβος , Χατζηδημητριάδης , Μαρόπουλος 8, Χάϊδος 14(2) , Τσιγκάκος 4

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σουργιάς , Αλεξανδρόπουλος): Γεωργόπουλος 7(1) , Τσίλαγας 16(1) Γκιουρτσίδης 5(1) , Ιορδάνου , Σολούκος  2, Βούτας 16(2) , Παπαδάκης 2, Τσούτσιας 4, Κατσαρέας 3, Τίλη

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 85-88ΠΑΡΑΤ. 

Δεκάλεπτα : 22-23, 47-40, 61-62, 79-79 (καν. αγ.) 85-88 παρατ. 

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΤΑΤΑΥΛΑ 59-72 

Διαιτητές: Χρόνης – Μπερέτσος – Ιωάννου

Δεκάλεπτα: 14-19, 33-38, 48-62, 59-72

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας – Κωνσταντώνης): Ιμαριάγκμπε 9, Καραγεώργης 15, Τσιμπούκης 5(1), Λάμπρου 4, Παπάζογλου 8, Δανατζής, Παπαζαφειρόπουλος 12(1), Κολιούλης 6

ΤΑΤΑΥΛΑ (Μαστρογιάννης – Τριανταφύλλης): Θεοχάρης 7, Λουλούδης 2, Βελιζιώτης 5(1), Θαλασσινός 13(1), Μπίρμπας 11, Κόκκινος 6, Καλούδης 12(2), Λάβαρης 9(1), Χασάπης 3(1), Χουλιάρας 2, Μακρυγιάννης, Μελισσουργός 2  

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 88-50 

Διαιτητές : Παπαφωτίου, Γεωργόπουλος , Ερμίδης 
Δεκάλεπτα : 19-14, 44-32, 74-37, 88-50 
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος , Κεφαλίδης) Γεωργιάδης 16(3) , Τσιπίδης 4, Ιωακειμίδης 12(2) , Τσιγγενόπουλος 8, Λαμπρόπουλος 2, Μούτσα 8, Παπαφωτίου 8(1) , Βλασσόπουλος 14, Τζαγγαράκης 5, Περσίδης 1, Μπάμπε 2 Ρένεσης 8(2) 
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Θάνος, Νίκας): Μπογδανίδης 6(1) , Καβελλάρης Ηλ. 3(1) , Σέττος 6(1) , Λαμπρόπουλος , Φιλίππου 8(2) , Σαράκης , Χατζημιχάλης 8 , Δήμου 2, Αρκουμάνης 17(1) , Κοκονέζης 

ΠΟΡΦΥΡΑΣ -ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ 69-55 

Διαιτητές : Καραβίτης , Αυγερινός , Πέππας Γ. 
Δεκάλεπτα : 19-10, 37-27, 51-41, 69-55 
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Λειβάδης) Οικονόμου , Θεολογίτης 2, Γουρδομιχάλης 3, Γιαννόπουλος 3(1) , Παπαργυρόπουλος 8(1) , Λοϊζίδης 12(2) , Φωτόπουλος 7, Λεκάκης 15(3) , Κωνσταντίνου 5(1) Λιαδής 3, Πανταζής , Συμεωνίδης; 11
ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ (Χαριτάτος , Φαραώ): Κούτρας , Πλατής 9(1) , Γκίκας 6(2) , Παπαδημητρακόπουλος 24(1) , Καπέτσης 2, Δάνα 5(1) , Δένδιας , Ρούσσος 2, Καραχάλιος 5(1) , Πανούσης , Σκαλούμπακας 2

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ -ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 77-57 

Δεκάλεπτα : 14-13, 31-30, 59-50, 77-57
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ -ΠΕΡΑΜΑ 77-71 
Δεκάλεπτα : 20-12, 42-30, 61-48, 77-71 

 Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 30 
2 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 26 
3 ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ 26 
4 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 26 
5 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ 24 
6 ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 24 
7 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ 22 
8 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 22 
9 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 22 
10 ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ 21
11 ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ 19 
12 ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 19 
13 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 18 1
14 ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ 16 

Διαβάστε περισσότερα...

Like us on Facebook !

ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ

Advertisement

Ενδιαφέροντα