Connect with us

Β' ΕΘΝΙΚΗ

Με Καραφαντή η επόμενη μέρα του Εθνικού

Δημοσιεύτηκε

Ο Εθνικός Πειραιά θα αγωνίζεται στη Β’ Εθνική τη νέα σεζόν και ήδη η Πειραϊκή ομάδα ενημέρωσε για τη νέα κατάσταση που δημιουργείται στο σύλλογο, με τον Δημήτρη Καραφαντή στο «τιμόνι». 

Αναλυτικά:

«Ο Εθνικός ΟΦΠΦ ενημερώνει τον φίλαθλο κόσμο ότι το τμήμα μπάσκετ είναι εδώ και ξεκινά μια νέα προσπάθεια.

Μια παρέα φίλων-χορηγών που αγαπούν την ομάδα θα επιχειρήσει να δημιουργήσει κάτι καινούργιο από την αρχή, έστω κι αν οι δυσκολίες που υπάρχουν είναι πολλές.

Ήδη άρχισαν προπονήσεις και δοκιμές παικτών και ευελπιστούμε στην αξιοπρεπή από κάθε άποψη παρουσία της ομάδας στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής. Δίχως πολλά λόγια, αλλά με πολλή δουλειά μέσα κι έξω από το γήπεδο. Στόχος είναι η οργάνωση όλων των τμημάτων και πάνω σε στέρεες βάσεις, να κτιστεί κάτι όμορφο, με συνέπεια και συνέχεια.

Το βάρος θα πέσει στο νέο αίμα, σε παίκτες με όρεξη να προσφέρουν και να αναδειχθούν και θέλουμε όλους τους φίλους του Εθνικού Πειραιά δίπλα μας. Επικεφαλής αυτής της νέας προσπάθειας από τους καινούργιους φίλους-χορηγούς και εγγυητής του εγχειρήματος θα είναι ο Δημήτρης Καραφαντής. Εφορος της ομάδας αναλαμβάνει ο Διονύσης Τσαούσης.

Όσο για την Επιτροπή Παλαιμάχων, την ευχαριστούμε που ήταν εκεί στα πολύ δύσκολα.»

 

Το σαράκι της δημοσιογραφίας «τρύπωσε» από πολύ νωρίς μέσα του. Από τα 14 του χρόνια, άρχισε να γράφει σε ερασιτεχνικά Blogs και συνολικά έχει δουλέψει σε μεγάλα σάιτ, όπως το ebasket.gr, το superbasket.gr, ενώ σήμερα είναι ιδιοκτήτης του Jumpshot.gr αλλά και αρθρογράφος στο trifilara.gr. Παράλληλα, διατελεί και προπονητής μπάσκετ στη Δραπετσώνα.

Διαβάστε περισσότερα...
Πατήστε για σχόλιο

Αφήστε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ Εθνική Βορρά: «Τρένo» για την άνοδο ο ΠΑΣ Γιάννενα, καραδοκεί η Λευκάδα

Φουλ για την άνοδο η ομάδα των Ιωαννίνων!

Δημοσιεύτηκε

Αήττητος παραμένει στον όμιλο του Βορρά ο ΠΑΣ Γιάννενα, που κέρδισε τα Φάρσαλα με 64-55. Σε απόσταση αναπνοής η Δόξα Λευκάδας, κερδίζοντας στην έδρα της την Καβάλα με 74-70.

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου

Ερμής Λαγκαδά-ΑΟ Πολυγύρου

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΚΑΟΧ

Στρατώνι-ΠΑΣ Γιάννινα

ΓΣ Φαρσάλων-ΚΣ Γέφυρας

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΧΑΝΘ

ΕΚ Καβάλας-Πρωτέας Γρεβενών

Εσπερος Λαμίας-Δόξα Λευκάδας

Τα φύλλα αγώνα

ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 77-79

Τα δεκάλεπτα : 15-21, 31-38. 49-57, 77-79

Διαιτητες : Παγώνης – Τσουμαχ’ιδης – Μαραμής

ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος, Αρίστος ) : Σερέτης, Σμυρλής, Φιλοξενίδης Κ., 27 (5), Αλτίνης 1, Φιλοξενίδης Ι. 9 (1), Βρασταμήνος, Βλαγκόγιας 9, Τογανίδης 6, Κωνσταντινίδης 12, Ζαχαρής 10 (1), Γεωργίου 3 (1) Σακκοράφας

Στρατώνι ( Μύθου ) : Ψευτογκάς, Χαλάτσης 1, Κυριλής 16 (2) , Καραδήμας, Φώτογλου 18 (3), Σαμαράς 6 (2), Ιατριδης, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 36, Κατάνος

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 70-71

Τα δεκάλεπτα :  20-22 36-40 53-57 70-71

Διαιτητές : Θεοδώρου- Φουντζήλας-Σαρακενίδης

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος) : Μπρούκς 9(3), Καπινιάρης15(2), Μπαλτζόπουλος12 (3), Ζώτος 16, Κατσαούνης 6, Πετανίδης 3(1), Σεκαδάκης 2, Πουλιανίτης 7, Περιστεράκης, Λαζαρίδης

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) :  Μπακάλης, Μήνου 2, Αποστολίδης 4, Μάρουσιτς 24(3), Ελευθεριάδης 4, Σιώπης 7(1), Θεοδωρίδης 8, Χριστοδούλου 6, Παρίτσης 13(1), Πλιούκας 3(1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 87-79 (67-67 κ.αγ.)

Τα δεκάλεπτα :  15-12, 33-31, 48-53, 67-67 (κ.αγ), 87-79 

Διαιτητές :  Ταρενίδης Στ.-Σιταρίδης-Δέλλας 

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζιουβάρας, Σισμάνης 2, Μαλούτας 23 (5), Μιχαηλίδης 13 (2), Βλάχος 9. Μπέσσας 4, Τακίδης 5(1), Μαλιούρας 6, Μακρής 5 (1), Πεχλιβανίδης 6(2), Κλωναράς 14(1),Συλλάκος.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 23(2), Μαστροδημήτρης 8, Παλάσκας 15 (5), Λεχούδης 5, Κουτσοβασίλης 15 (4), Παπανδρεόπουλος 1 , Χαλίλ 1, Τσούμπρης , Καρκατσέλης, Σπέντζος 11(1),Γκουζελίδης ,Κάλτσος .

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΚΑΒΑΛΑ  74-70

Τα δεκάλεπτα :18-16, 37-39, 61-56, 74-70

Διαιτητές : Κοϊμτζόγλου-Σελεβός-Αγραφιώτης Γρ

Δόξα Λευκάδας  (Ζαφειρούδης) : Αργύρης, Βακουφτσής 18, Τσιαβές 19 (1), Βαγενάς 2, Σταματέλος 3 (1), Χρύσης 14 (1), Αναγωνστόπουλος Γ. 11, Αναγωνστόπουλος Χ. 5 (1)

Καβάλα (Πενταζίδης) : Λαμπρόπουλος 17 (4), Σαββίδης 1, Αδαμόπουλος 9 (1), Αθανασιάδης 11 (2), Αμπαράς 10 (2), Φλιάτης 9 (11), Ντάλος 2, Τεπετίδης 11 (2), Δοξάκης, Πιεβάλτισα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ – ΦΑΡΣΑΛΑ 62-55

Τα δεκάλεπτα: 23-10, 37-27, 51-41, 62-55

Διαιτητές: Λόρτος-Αγραφιώτης Τζ.-Τζιοπάνος Γ.

ΠΑΣ Γιάννενα (Κωστόπουλος): Νίκας, Ντόβας 14(2), Μαυρογιάννης 13(2), Καραγκιολίδης 8, Ναούμης 2, Μάντζιος 3, Κωστούλας 7, Μανάκας 15, Τσίρμπας.

Φάρσαλα (Γιάσσαρης): Παπαχρήστος 11, Τσούμας 4, Βρέττας 2, Πεταλωτής 14, Μουλάς 7, Δέσπος 11, Τσούκας 11(2).

ΓΕΦΥΡΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 86-66

Τα δεκάλεπτα: 19-11 23-24, 23-13, 86-66

Διαιτητές: Δημάδης-Ντούρας-Ζαχαριάδης

Γέφυρα (Μελετιάδης): Μπέγος 9, Μάρτζος 13 (2), Ονάσογλου 18 (2), Αποστολίδης 17 (3), Μασάδης 4, Τζουβάρας 2, Τσακαλέρης 7, Κοτσάνος 10, Κολοκοτρώνης, Κιουρτσίδης 4, Ματενίδης 2, Παπαδόπουλος

Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδέλης – Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 7 (1), Μούτσα 11 (1), Στογιάνοβιτς 17 (3), Pουμελιώτης 12 (2), Παπανικολάου, Φύκας, Σεριαναι, Tσιμίδης 1, Δέχρετζης 13 (3), Μάτζουκας 3 (1), Γκιρίτσης 2.

ΧΑΝΘ – ΕΥΚΑΡΠΙΑ 49-64

Τα δεκάλεπτα: 12-16, 25-34, 36-51, 49-64

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Γραικός-Βασιλόπουλος

ΧΑΝΘ (Νικολαϊδης): Βαζούκης 9 (3), Στεφανίδης, Απαζίδης, 8, Μπαλάσκας, Κουτουξίδης 17 (2), Καραγεωργίου, Τσιριλάκης, Λογοθέτης 3, Μαργαριτόπουλος 3 (1), Μερμήγκης 9 (1)

Ευκαρπία (Νίκου): Χαρτόπουλος 5 (1), Τουλούπης 2, Βαρίτης 3 (1), Κιούρκας 2, Χατζημιχαηλίδης, Χολέβας 4, Ουλουσίδης 11 (1), Απιδόπουλος 3, Πλεξίδας 23 (2), Περδάρης 3 (1), Γκαβέζος 8 (2)

Διαβάστε περισσότερα...

Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β Εθνική Νότου: Τρέχει με 100 το Μαρούσι, σπουδαία νίκη του Πανερυθραϊκού στην έδρα του Εθνικού!

Τρέχει με…100 το Μαρούσι!

Δημοσιεύτηκε

Εκπληκτικό ήταν το Μαρούσι κόντρα στο Αιγάλεω, νικώντας με 102-73. Δυσκολεύτηκε ο Έσπερος κόντρα στα Μελίσσια.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Μαρούσι-Αιγάλεω 102-73
ΚΑΟ Μελισσίων-Έσπερος Καλλιθέας 69-73
ΝΕ Μεγαρίδος-Δούκας 75-52
Μανδραϊκός-Ιωνικός ΝΦ 78-60
Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ 61-49
Παπάγου-Λοκρός Αταλάντης 80-70
Πεντέλη-Πανελευσινιακός 68-74
Εθνικός Πειραιά-Πανερυθραϊκός 84-95

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΟΦΗ 61-49
Τα δεκάλεπτα: 12-7, 26-23, 45-33, 61-49
Διαιτητές: Παντελίδης-Ντάνος-Μακρόπουλος
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Δενδρινός 10, Φιλίππου Χ., Φιλίππου Α. 2, Κυριλής 1, Μόρφης, Παναγιωτίδης 10, Παπαπέτρου 4, Ματσαγκός 2, Πολιτόπουλος 8 (2), Σκουλούδης 4, Πέτς 12 (1).
ΟΦΗ (Ράλλης): Κριθινάκης 3 (1), Λιανός 12 (2), Τσερκιτζόγλου 5 (1), Καραδολάμης 8, Αγαπιάδης 14 (2), Τασιούδης, Πετράκης, Μπουμπάρης 2, Καραθωμάς 2, Πάλλης 3.

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ – ΔΟΥΚΑΣ 75-52
Τα δεκάλεπτα: 16-11, 45-24, 60-35, 75-52
Διαιτητές: Σκαλτσής-Λαζαρίδης-Τεφτίκης
ΝΕ Μεγαρίδος (Μάνταλος): Λάκκας 7, Κοντόπουλος 2, Σπυρόπουλος, Ψαρόπουλος 8, Κατσουλάκος 10 (3), Παπαντωνάκος 6, Σάλεχ 8 (1), Κασπίρης 10 (2), Βούρτσης 4, Μαλούκος 10, Λούκας 4, Οικονομόπουλος 6
Δούκας (Αγγέλου): Σεργιένκο 8, Αρσενικός, Σακελλαρίου 4 (1), Ζαραϊδώνης 6, Γραμματικός, Ζαρκαδούλας 6 (2), Γκίνης 8 (2), Μαράντος 18 (2), Κορκοντζέλος, Λαγός 2, Τζέμης.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 80-70
Τα δεκάλεπτα : 23-12, 38-28, 57-49, 80-70
Διαιτητές : Χαλαμπαλάκης-Καρπάνος-Κώτσου  
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Κώτσης, Τρίχας 3(1), Κυρίτσης 18(2), Χρυσός 15(2), Καρακατσάνης, Ρεγκούζας, Ψαθάς 26(1), Αγγελόπουλος 2, Σωφρονάς 12(1), Τσιτσιγιάννης 4, Μπασδέκης.
Λοκρος Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 12, Παπαπέτρος 5(1), Αντωνόπουλος, Μπολμάτης 3(1), Μάτος Αν. 20, Μάτος Αγγ. 8(2), Ψάλτου 22.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 78-60
Τα δεκάλεπτα: 19-13, 35-24, 49-41, 78-60
Διαιτητές: Αναστασίου-Ουσταμπασίδης-Γεράνιος
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάνιας-Πανταζής 4, Γεωργίου 3, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 9, Καραμπάτσος 6, Σκούφης 15 (4), Μαρούγκας, Ροδοστόγλου 21, Τσιάκος 6, Βεσκούκης 11 (1), Μαγιντόμπε 2, Γκουαλτιέρι 1
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης): Παπανδρέου 3, Καρβούνης 2, Περδικάρης 11 (1), Παλαιοχωρίτης 21 (1), Γερονίκος, Πρισκομάτης, Βαφιάς 2, Δουρούντος, Κοντός, Μαντζιώρης 15 (1), Γιαννίκος 6.

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΑΙΓΑΛΕΩ 102-73
Τα δεκάλεπτα : 24-20, 62-32, 86-55, 102-73
Διαιτητές : Ραχιώτης-Μπούκας-Γρίβα  
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Διαμαντόπουλος, Λάππας 26 (3) , Μπακέας Γ., Ξυδάς 14 (3), Σουρλής 3 (1), Λιούνης, Κανέλλης 15 (2), Γκαγκαλούδης 25 (3), Γιαννόπουλος 6 (1), Παπαγεωργόπουλος 6 , Δούκας 3, Μπακέας Θ. 4 (1).
Αιγάλεω (Λιόγας): Κυριακόπουλος 16 (5), Τσαμπής 7 , Αγγελόπουλος , Καράβολας 11 (2), Κούρτης 3, Τσιαμπάς 2, Μαρίνος 7 (1), Γεωργιάδης 2, Τσακίρης, Νικολακάκος 2, Οικονομόπουλος Κ 5 (1)., Οικονομόπουλος Α., Δόξας 17. 

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 68-74
Τα δεκάλεπτα : 17-11, 36-31, 56-46, 68-74
Διαιτητές :Κωνσταντινόπουλος-Ζιώγας-Σκουλαρίκης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 5 (1), Ευαγγελούλης, Ντίμπ 13 (2), Κούσουλας 9 (1), Καρούζος 15 (2), Μπέλη 4, Κουκάκης, Μπίγκος 5 (1), Σαλτουρίδης, Τάγαρης 15, Φωτόπουλος.
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης) : Μπάλας 11 (2), Δρακωτός, Κεφαλάς Κ. 3 (1), Κεφαλάς Κωνστ. 6 (2), Σταθόπουλος 9, Παπαδιονυσίου 16 (1), Κρασάκης, Αναγωνστόπουλος 6, Ψαρόπουλος 23 (2).

Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες) :

1.Παπάγου (6-2) 14
2.Έσπερος Καλλιθέας (6-2) 14
————————————–
3.Μεγαρίδα (6-2) 14
4.Πανερυθραϊκός (5-3) 13
5.Μαρούσι (5-3) 13
6.Πεντέλη (5-3) 13
7.Αιγάλεω (5-3) 13
8.Μανδραϊκός (5-3) 13
9.Πανελευσινιακός (5-3) 13
10.Εθνικός Πειραιά (4-4) 12
11.Πρωτέας Βούλας (3-5) 11
12.ΟΦΗ (3-5) 11
————————————–
13..ΚΑΟ Μελισσίων (2-6) 10
14.Λοκρός Αταλάντης (2-6) 10
15.Δούκας (1-7) 9
16.Ιωνικός ΝΦ (1-7) 9

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 01/12)

Αιγάλεω – ΚΑΟ Μελισσίων
Έσπερος Καλλιθέας – ΝΕ Μεγαρίδος
Δούκας – Εθνικός Πειραιά
Πανερυθραϊκός – Μανδραϊκός
Ιωνικός ΝΦ – Πεντέλη
ΟΦΗ – Μαρούσι
Λοκρός Αταλάντης – Πρωτέας Βούλας
Πανελευσινιακός – Παπάγου

Διαβάστε περισσότερα...

Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β΄ Εθνική Νότος: «Στραβοπάτησαν» οι πρωτοπόροι

Με ήττες συνέχισαν στον όμιλο του Νότου οι δύο πρωτοπόροι!

Δημοσιεύτηκε

Με ήττες συνέχισαν την πορεία τους για τον όμιλο του νότου της Β΄ Εθνικής Μπάσκετ Ανδρών. Το Παγκράτι ηττήθηκε με 85-68 από τον ΟΦΗ στην Κρήτη. Την ήττα από τον Πανερυθραϊκό με 96-73 γνώρισε ο Γυμναστικός Όμιλος Μεγαρίδας.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Έσπερος Καλλιθέας-Μαρούσι 97-96 (85-85 κ.αγ)
Δούκας-ΚΑΟ Μελισσίων 50-59
Πανερυθραϊκός-ΝΕ Μεγαρίδος 96-73
Μανδραϊκός-Εθνικός Πειραιά 97-81
Ιωνικός ΝΦ-Πανελευσινιακός 66-65
ΟΦΗ-Παπάγου 85-68
Λοκρός Αταλάντης-Πεντέλη 73-81
Αιγάλεω-Πρωτέας Βούλας 86-81

ΟΦΗ-ΠΑΠΑΓΟΥ 85-68
Τα δεκάλεπτα: 10-19, 41-37, 61-49, 85-68
Διαιτητές: Μαντηλας-Σογιανόπουλος-Τσακλογιάννης
ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 16 (2), Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου, 6 (2), Καραδολάμης 27 (4), Αγαπιάδης 20 (3), Τασίουδης 9, Πάλλης, Πετράκης 3 (1), Μπουμπάρης 4.
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Τρίχας 2, Κυρίτσης 26 (2), Χρυσός 10 (2), Ψαθάς 9 (1), Αγγελόπουλος 8 Τσιτσιγιάννης 5, Σωφρονάς 5, Μπασδέκης 3 (1).  

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 96-73
Τα δεκάλεπτα: 26-18, 54-47, 74-61, 96-73
Διαιτητές: Καλδίρης, Θεοδωρόπουλος, Γιακείμη
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 33 (3/7 τριπ.), Δέλλιος 3 (1), Νικολακόπουλος 6, Καλλιανιώτης 17 (5/9 τρίπ., 6 ασ., 4 κλεψ.), Ντουζίδης 3, Βουγιούκας 12 (6/8 δίπ., 9 ριμπ.), Σκάνδαλος 6 (1), Γιαουρτόγλου 10 (2), Στάθης 6 (2), Αντωνίου, Στασινόπουλος, Κόπτσας
ΝΕ Μεγαρίδος (Μάνταλος): Λάκκας 12 (1), Κοντόπουλος, Σπυρόπουλος 14 (2), Ψαρόπουλος 7, Κατσουλάκος, Παπαντωνάκος 6 (1), Σάλεχ 10 (1), Κασπίρης 8 (2), Βούρτσης, Μαλούκος 8, Λουκάς, Οικονομόπουλος 8 (1).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 97-81
Τα δεκάλεπτα: 23-20, 49-51, 68-66, 97-81
Διαιτητές:  Γρίβα-Σκαλτσής-Μαυρέλης
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάνιας-Πανταζή,ς Γεωργίου 2, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 7, Μαλτέζος 7, Σκούφης, Μαρούγκας, Ροδοστόγλου 15 (2), Τσιάκος 20, Βεσκούκης 16 (3), Μαγιντόμπε 21 (3), Γκουαλτιέρι 9 (3)
Εθνικός Πειραιά (Σορώτος): Αγγελόπουλος 19 (2), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 15 (4), Πέττας 18 (3), Γκιζογιάννης 12 (1), Λεκάκης, Στέφος 7, Ασπρόπουλος, Πικέας, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 5 (1), Μανιάτης 3 (1), Κοντραφούρης 2, Σκιαθίτης.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΜΑΡΟΥΣΙ 97-96 (85-85 κ.αγ)
Τα δεκάλεπτα: 27-21, 60-47, 75-68, 85-85 (κ.αγ), 97-96
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Τσάτσης-Ορφανός Ιορδ.
Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας): Ματαλιωτάκης 29, Θεοδοσίου 3 (1), Μαγκουνής 13 (1), Ντακούλιας 25 (5), Ευστρατίου 4, Χαρούνι Ν. 4, Αγγελόπουλος 10 (1), Γκαϊτάσοφ 2, Καπώνης 5, Χαρούνι Κ. 2
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Διαμαντόπουλος, Λάππας 18 (3), Μπακέας Γ., Ξυδάς 15(1), Σουρλής, Λιούνης, Κανέλλης 10 (2), Γκαγκαλούδης 20 (2), Γιαννόπουλος, Πλουτέτσκι, Παπαγεωργόπουλος 19, Δούκας 14.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 73-81
Τα δεκάλεπτα : 16-18, 41-39, 61-60, 73-81
Διαιτητές :Φάκαρος-Λογοθέτης-Κατσαπρακάκης
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας) : Φωτητζόλου 18 (2), Παπαπέτρος 6, Αντωνόπουλος 2, Αν.Μάτος 7, Αγγ.Μάτος 23 (3), Ψάλτου 14, Πάππος 3.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 10 (1), Ντίμπ 1, Κούσουλας 9 (2), Καρούζος 17 (3), Μπέλη 16 (2), Κουκάκης 4, Μπίγκος 3, Σαλτουρίδης 6, Τάγαρης 10, Φωτόπουλος 5 (1).

ΔΟΥΚΑΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 50-59
Τα δεκάλεπτα :11-11, 21-26, 41-38, 50-59
Διαιτητές : Μπούκας-Σιδέρης-Πλιάκας
Δούκας (Αγγέλου) : Σεργιένκο 15 (1), Ζαραϊδώνης 4, Σακελλαρίου 5, Γκίνης 4, Μαράντος 4, Ζαρκαδούλας 8 (2), Κορκοντζέλος 1, Λαγός, Τζέμης 9.
Μελίσσια (Δάγλας) : Κυπαρίσης 7, Στεργίου, Οικονομόπουλος 6 (1), Ζαραϊδώνης 7 (1), Τοπάλης 5 (1), Παπαφλωράτος 4, Ζήρος 11 (3), Καραβανάς 5, Καραχάλιος 11 (1), Βασιλόπουλος 4.

Η Βαθμολογία (σε 7 αγώνες) :

1.Μεγαρίδα (5-2) 12
2.Παπάγου (5-2) 12
————————————–
3.Αιγάλεω (5-2) 12
4.Έσπερος Καλλιθέας* (5-1) 11
5.Πανερυθραϊκός (4-3) 11
6.Πανελευσινιακός (4-3) 11
7.Μαρούσι (4-3) 11
8.Μανδραϊκός (4-3) 11
9.Πεντέλη* (4-2) 10
10.ΟΦΗ (3-4) 10
11.Λοκρός Αταλάντης (2-5) 9
12.Εθνικός Πειραιά* (3-3) 9
————————————–
13.Πρωτέας Βούλας (2-5) 9
14.ΚΑΟ Μελισσίων* (2-4) 8
15.Δούκας (1-6) 8
16.Ιωνικός ΝΦ (1-6) 8

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 24/11)

Μαρούσι – Αιγάλεω
ΚΑΟ Μελισσίων – Έσπερος
Μεγαρίδα – Δούκας
Εθνικός – Πανερυθραϊκός
Μανδραϊκός – Ιωνικός ΝΦ
Πρωτέας Βούλας – ΟΦΗ
Παπάγου – Λοκρός Αταλάντης
Πεντέλη – Πανελευσινιακός  

Διαβάστε περισσότερα...

Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β΄ Εθνική Βορράς: Διέλυσε την Ευρώπη Πευκοχωρίου ο ΠΑΣ Γιάννινα

«Τρένο» προς την άνοδο οι Ηπειρώτες!

Δημοσιεύτηκε

Αήττητος συνεχίζει την πορεία του στην Β΄ Εθνική ο ΠΑΣ Γιάννινα για τον όμιλο του Βορρά. Οι Ηπειρώτες διέλυσαν την Ευρώπη Πευκοχωρίου με 111-38 και έκαναν το 7/7, προχωρώντας ακάθεκτοι προς την άνοδο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

ΠΣ Ευκαρπίας-Πρωτέας Γρεβενών 72-74

Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ  73-63

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Αίας Ευόσμου 69-75

Στρατώνι-ΑΟ Πολυγύρου  77-82

ΠΑΣ Γιάννινα-Ευρώπη Πευκοχωρίου  111-38

ΓΣ Φαρσάλων-Εσπερος Λαμίας  96-81

ΓΑΣ Κομοτηνή-Δόξα Λευκάδας 72-79

ΕΚ Καβάλας-ΚΣ Γέφυρας  63-62

Η βαθμολογία

1) ΠΑΣ Γιάννινα          14       

2) Δόξα Λευκάδας      13       

3) ΓΣ Φαρσάλων         13       

4) ΕΚ Καβάλας 12       

5) ΧΑΝΘ          11       

6) ΑΟ Πολυγύρου       11       

7) Ερμής Λαγκαδά      11       

8) ΠΣ Ευκαρπίας         11       

9) Αίας Ευόσμου        10       

10) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων   10       

11) Πρωτέας Γρεβενών          10       

12) ΚΣ Γέφυρας           9         

13) Στρατώνι   9         

14) ΓΑΣ Κομοτηνή       9         

15) Εσπερος Λαμίας   8         

16) Ευρώπη Πευκοχωρίου     7         

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 24/11)

ΧΑΝΘ-ΠΣ Ευκαρπίας

Αίας Ευόσμου-Ερμής Λαγκαδά

ΑΟ Πολυγύρου-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Στρατώνι

ΠΑΣ Γιάννινα-ΓΣ Φαρσάλων

Πρωτέας Γρεβενών-ΓΑΣ Κομοτηνή

Δόξα Λευκάδας-ΕΚ Καβάλας

ΚΣ Γέφυρας-Εσπερος Λαμίας

Τα φύλλα αγώνα:

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 69-75

Τα δεκάλεπτα :  8-17, 34-37, 50-55, 69-75

Διαιτητές : Λόρτος-Τζιοπάνος Γ.-Δέλλας 

Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Σιπητάνος, Χατζηκυριακίδης 10(1), Γεωργίου 21(5), Κουντουρατζόγλου 4(1), Μαυρίδης 12, Ζιάκας, Κλωνάρας 9, Σικαλίδης 10, Βαιντερλής, Μητσάκης 3(1)

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος) : Μπρούκς 6(2), Λαζαρίδης 4, Μπαλτζόπουλος 10(1), Πετανίδης 4,Πουλιανίτης 7(1) ,Ζώτος 18(1), Σεκαδάκης 3, Στόλης, Καπινιάρης 21(1), Κατσαούνης 2, Περιστεράκης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 111-38

Τα δεκάλεπτα: 29-15, 54-25, 80-28, 111-38

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου

ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Κάννης 8 (2), Νίκας 6, Μαυρογιάννης 14 (1), Καραγκιολίδης 16 (2), Ναούμης 11, Μάντζιος 9, Πάτρας 14, Κωστούλας 11, Μανάκας 15, Αποστολίδης 3 (1), Γιωτάκης 2, Τσίρμπας 2

ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης, Σμυρλής 5 (1), Φιλοξενίδης 3 (1), Λάσκαρης, Σακκοράφας, Τογανίδης 1, Κωνσταντινίδης 9, Ζαχάρης 9, Τύπος, Βρασταμινός, Βλαγκόγιας 6

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 98-81

Τα δεκάλεπτα: 29-18, 54-30, 71-56, 98-81

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης

Φάρσαλα (Γιασσάρης-Ρίζος): Στάνκοβιτς , Καλτσούνας , Βασιλείου, Παπαχρήστος 16(1), Τσούμας 19(1), Βρεττάς 20(4), Πεταλωτής 11(2), Μουλάς 2, Τσούκας 16(5), Δέσπος 14.

Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδέλης – Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 8, Μούσα 21, Λάμπας , Στογιάνοβιτς 24(3), Pουμελιώτης 11(3), Παπανικολάου 2, Φύκας , Σεριαναι , Tσιμίδης 5(1), Δέχρετζης 4, Μάτζουκας 6(1), Γκιρίτσης.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΧΑΝΘ 73-63

Τα δεκάλεπτα :13-14, 31-32, 48-50, 73-63

Διαιτητές :Κοϊμτζόγλου-Σιταρίδης-Αγραφιώτης Γρ.

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) : Μήνου 3 (1), Αποστολίδης 3 (1), Μάρουσιτς 28 (2), Ελευθεριάδης 2, Πλιούκας 9 (3), Αβοκάτος, Θεοδωρίδης 15, Χριστοδούλου 1. Γεωργίαδης, Ιατρίδης

ΧΑΝΘ (Νικολαίδης) : Βαζούκης, Στεφανίδης 21 (1), Απαζίδης 2, Θεοδωρίδης 3 (1), Μπαλάσκας 10 (2), Κουτουξίδης 17, Καραγεωργίου 2, Τσιριλάκης 8, Λογοθέτης, Μερμήγκης.

Διαβάστε περισσότερα...

A2

Οι διαιτητές που ανέβηκαν κατηγορία

Ανακοινώθηκαν και επίσημα οι διαιτητές που πήραν προαγωγή σε μεγαλύτερες κατηγορίες.

Δημοσιεύτηκε

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές που προάχθηκαν σε μεγαλύτερες κατηγορίες.

Αναλυτικά:

Από Α2 Κατηγορία σε Α1
1.Αγραφιώτης Ιωάννης (Θεσσσαλονίκης)
2.Γρίβα Πηγή (Αττικής)
3.Δόλγυρας Αθανάσιος (Μαγνησίας)
4.Κωνσταντίνος Εκίζογλου (Κιλκίς)
5.Ζιώγας Αλέξανδρος (Αττικής)
6.Κώτσου Ευαγγελία (Κρήτης)
7.Κανελλόπουλος Μάριος (Αχαϊας-Ηλείας)
8.Λουλουδιάδης Ιωάννης (Θεσσαλονίκης)
9. Ελένη Μαρίγλη (Λέσβου) 1
0.Ιωάννης Μπακάλης (Ανατολικής Μακεδονίας)
11.Λάμπρος Νάστος (Κ.Ν. Πελοποννήσου)
12.Βασίλης Ντάνος (Αν. Στερεάς-Εύβοιας)
13.Ευάγγελος Ντόγκας (Ημαθίας)
14.Εμμανουήλ Ορφανός (Αττικής)
15.Ρήγας Ουσταμπασίδης (Αττικής)
16.Δημήτριος Παζώλης (Κ.Δ. Θεσσαλίας)
17.Γεώργιος Πλιάκας (Αττικής)
18.Πέτρος Ρίζος (Κ.Ν. Πελοποννήσου)
19.Ιωάννης Τσιμπούρης (Κ.Ν. Πελοποννήσου)
20.Αριστοτέλης Φάκαρος (Δωδεκανήσου)
21.Όλγα Φραγκούλη (Αττικής)
22.Επαμεινώνδας Χριστινάκης (Κρήτης)

Από Β’ Κατηγορία σε Α2 Κατηγορία

1.Αγραφιώτης Γρηγόριος (Θεσσαλονίκης)
2.Ασλανίδης Ηλίας (Νότιας Αττικής)
3. Γεράνιος Λεωνίδας (Νότιας Αττικής)
4.Γεωργούλης Λεωνίδας (Κ.Δ. Θεσσαλίας)
5.Δέλλας Χρήστος (Θεσσαλονίκης)
6.Ελ Ανύ Ντιά Γεράσιμος (Αχαϊας-Ηλείας)
7.Κατσαπρακάκης Χρήστος (Κρήτης)
8.Κιουλάφας Μάριος (Νότιας Αττικής)
9.Κουκουλεκίδης Βασίλειος (Θεσσαλονίκης)
10.Κούλης Χαράλαμπος (Αττικής)
11.Λαδάς Κωνσταντίνος (Κιλκίς)
12.Λαζόγκα Γεωργία (Αττικής)
13.Μαρινάκης Μεγακλής (Αχαϊας-Ηλείας)
14.Μαρουδιάς Ιάκωβος (Κυκλάδων)
15.Μαρτινάκος Γεώργιος (Αττικής)
16.Μαυρέλης Δημήτριος (Νότιας Αττικής)
17.Παπαδημητρόπουλος Κωνσταντίνος (Κυκλάδων)
18.Παπαδόπουλος Χρήστος (Αττικής)
19.Παπαθανασίου Κωνσταντίνος (Θεσσαλονίκης)
20.Σαρακενίδης Βασίλειος (Θεσσαλονίκης)
21.Σελεβός Αντώνιος (Θεσσαλονίκης)
22.Σκανδαλάκης Νικόλαος (Κρήτης)
23.Τζίμης Σταύρος (Νότιας Αττικής)
24.Τηγάνης Ιωάννης (Αττικής)
25.Χρυσάφης Σταύρος (Κεντρικής Μακεδονίας)

Από Γ’ Κατηγορία σε Β’ Κατηγορία

1.Αγγελής Αργύρης-Σταύρος (Αττικής)
2.Αναστασιάδης Βασίλειος (Θεσσαλονίκης)
3.Γιαννακόπουλος Φώτης (Αττικής)
4.Γιαννούλης Στυλιανός (Μαγνησίας)
5.Ηλιόπουλος Ιωάννης (Θεσσαλονίκης)
6.Θρασυβουλίδης Ορέστης (Θεσσαλονίκης)
7.Καντερές Νικόλαος (Θεσσαλονίκης)
8.Καραμπιτσάκος Απόστολος (Αν. Στερέας-Εύβοιας)
9.Κούλης Κωνσταντίνος (Αττικής)
10.Λάμπος Παναγιώτης (Αχαϊας-Ηλείας)
11.Λεβεντάκος Παναγιώτης (Αχαϊας-Ηλείας)
12.Λυγούρας Κωνσταντίνος (Δυτικής Μακεδονίας)
13.Μάρκου Γεώργιος (Αχαϊας-Ηλείας)
14.Μπουγλος Παναγιώτης (Μαγνησίας)
15.Μπουγλος Ιωάννης (Μαγνησίας)
16.Ναστούλης Γεώργιος (Αττικής)
17.Νέδογλου Ζαφείριος (Ν.Σερρών)
18.Ντάσης Λάζαρος (Κ.Ν. Πελοποννήσου)
19.Πλατέλλα Διονυσία (Νότιας Αττικής)
20.Τούσης Ναπολέων (Αττικής)
21.Τσάλας Ιωάννης (Μαγνησίας)
22.Τσάνταλη Ειρήνη-Μαργαρίτα (Θεσσαλονίκης)
23.Τσαρδούλιας Τηλέμαχος (Θεσσαλονίκης)
24.Χατζηκώστας Αντώνιος (Ημαθίας)

Διαβάστε περισσότερα...

Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ Έθνική(Νότος):Πρώτη ήττα για το Αιγάλεω

Δημοσιεύτηκε

Την πρώτη του ήττα γνώρισε το Αιγάλεω από τον Πανελευσινιακό με 74-66, ενώ παράλληλα ο Λοκρός Αταλάντης πέτυχε την πρώτη του νίκη με 82-69 επί του ΟΦΗ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής του Νότιου ομίλου:

Λοκρός Αταλάντης-ΟΦΗ 82-69
Πανελευσινιακός-Αιγάλεω 74-66
Παπάγου-Δούκας 77-57
Πρωτέας Βούλας-Πανερυθραϊκός 87-85 (76-76 κ.αγ)
Μαρούσι-Μανδραϊκός 86-76
Μεγαρίδα-Ιωνικός ΝΦ 88-52
Πεντέλη-Έσπερος Καλλιθέας (20/11)
ΚΑΟ Μελισσίων-Εθνικός Πειραιά (20/11)

Η Βαθμολογία (σε 4 αγώνες) :

1.Αιγάλεω (3-1) 7
2.Παπάγου (3-1) 7
————————————–
3.Μεγαρίδα (3-1) 7
4.Πανελευσινιακός* (3-0) 6
5.Μαρούσι* (3-0) 6
6.Μανδραϊκός (2-2) 6
7.Πεντέλη* (2-1) 5
8.Πανερυθραϊκός (1-3) 5
9.Δούκας (1-3) 5
10.ΟΦΗ (1-3) 5
11.Λοκρός Αταλάντης (1-3) 5
12.Πρωτέας Βούλας (1-3) 5
————————————–
13Έσπερος Καλλιθέας** (2-0) 4
14.ΚΑΟ Μελισσίων* (1-2) 4
15.Ιωνικός ΝΦ (0-4) 4
16.Εθνικός Πειραιά** (1-1) 3

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο
** Έχουν δυο παιχνίδια λιγότερα

Διαβάστε περισσότερα...

Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ Εθνική(Βορράς):Κράτησε το αήττητο ο ΠΑΣ

Δημοσιεύτηκε

Ο ΠΑΣ Γιάννενα νίκησε στο ντέρμπι κορυφής τη ΧΑΝΘ με 56-66 και έκανε το 4/4 παραμένοντας στην κορυφή, μαζί με τα Φάρσαλα που νίκησαν με 66-75 τον Πολύγυρο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής του Βόρειου ομίλου:

ΧΑΝΘ-ΠΑΣ Γιάννινα 56-66
Έσπερος Λαμίας-Ευκαρπία 77-81
Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά 65-73
Δόξα ΛευκάδαςΜαχητές Πειραματικό Πευκών 67-62
Πρωτέας Γρεβενών-Στρατώνι
Αίας Ευόσμου-ΚΑΟ Χαλκιδικής 79-40
Πολύγυρος-Φάρσαλα 66-75
Καβάλα-Κομοτηνή 72-64

Η βαθμολογία

1) ΠΑΣ Γιάννινα            8          300-244           56

2) ΓΣ Φαρσάλων         8          316-268           48

3) ΧΑΝΘ                         7          311-280           31

4) Δόξα Λευκάδας      7          287-257           30

5) ΠΣ Ευκαρπίας         7          304-293           11

6) Ερμής Λαγκαδά      6          291-280           11

7) ΑΟ Πολυγύρου       6          275-273           2

8) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων     6          287-286           1

9) ΕΚ Καβάλας 6          280-283           -3

10) Στρατώνι   6          282-297           -15

11) Πρωτέας Γρεβενών          5          276-280           -4

12) ΚΣ Γέφυρας           5          290-298           -8

13) ΓΑΣ Κομοτηνή       5          285-299           -14

14) Αίας Ευόσμου      5          277-291           -14

15) Εσπερος Λαμίας   5          283-308           -25

 

16) Ευρώπη Πευκοχωρίου     4          217-324           -107

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 3/11)

 

ΠΣ Ευκαρπίας-ΚΣ Γέφυρας

Ερμής Λαγκαδά-Δόξα Λευκάδας

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Πρωτέας Γρεβενών

Στρατώνι-ΧΑΝΘ

ΠΑΣ Γιάννινα-Αίας Ευόσμου

Ευρώπη Πευκοχωρίου-ΑΟ Πολυγύρου

ΓΣ Φαρσάλων-ΕΚ Καβάλας

ΓΑΣ Κομοτηνή-Εσπερος Λαμίας

 

Διαβάστε περισσότερα...

Β' ΕΘΝΙΚΗ

Ζητά εξαίρεση διαιτητών ο Παπάγου

Δημοσιεύτηκε

Ο Παπάγου υπέστη τη πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα από τον Πανερυθραϊκό, έχοντας, ωστόσο, πολλά παράπονα από τη διαιτησία.

(περισσότερα…)

Διαβάστε περισσότερα...

Like us on Facebook !

ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ

Advertisement

Ενδιαφέροντα